You are here:  / Buttony na strone / Telesprzedaż

Telesprzedaż

Telesprzedaż
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Idealny telemarketer

Wiele firm prowadzi swoje działy call center. Jedne są większe i zatrudniają nawet kilkadziesiąt osób, inne są mniejsze i liczną zaledwie kilku handlowców. Nie bacząc jednak na wielkość naszego call center, każdy przedsiębiorca chciałby mieć w swoich szeregach idealnego telemarketera, kogoś dla kogo telesprzedaż to chleb powszedni.

Takie osoby oczywiście na rynku są. Wystarczy tylko umiejętnie je zrekrutować. Aby to zrobić musimy wiedzieć, jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny sprzedawca przez telefon.

Przede wszystkim musi on lubić swoją pracę. Być może dla wielu może się to wydać banałem. Ale tak wcale nie jest. Rozmawiać i sprzedawać przez telefon może niemal każdy. Ale nie każdy może osiągać naprawdę wysokie wyniki. Wynika to przede wszystkim z tego w jaki sposób prowadzimy rozmowę przez telefon. Czy jesteśmy w niej naturalni, czy potrafimy budować relacje i czy potrafimy słuchać i wyciągać wnioski z tego co mówi nasz rozmówca. Takich cech nie posiada osoba, która wykonuje tę pracę w sposób sztuczny, bez wiary w to co robi.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły: